bizly. © 2026 Bizly s.r.o.
Explosia a.s. | IČO 25291581 | Bizly
Veřejný náhled · Vidíte 1 z 2,5 mil. českých subjektů (firem, OSVČ, nadací, spolků a družstev) — některé sekce jsou uzamčené 47 zobrazení dnes 14 dní zdarma →Hledáte podobnou firmu?
Prohledejte 720 tis. českých firem (s.r.o., a.s.) a 1,8 mil. OSVČ podle oboru, regionu, obratu nebo vlastníka.
Vyhledat firmuO společnosti
Co dělá Explosia ? Explosia a.s. je akciová společnost se sídlem Semtín 107, 53002 Pardubice, zapsaná v obchodním rejstříku od roku 1998. Firma působí v oboru výroby ostatních chemických výrobků (NACE 20.510) v Pardubickém kraji. Počet zaměstnanců se pohybuje v rozmezí 1000–1499 osob.
Jediným akcionářem společnosti je Ministerstvo průmyslu a obchodu, které vlastní 100 % akcií. Statutární orgán ani jeho složení nejsou v poskytnutých datech uvedeny. Bizly rating za rok 2024 dosahuje hodnoty A++ (93/100).
Líbí se vám profil Explosia?
Vytvořte si zdarma účet a získejte plný přístup k 720 tis. firmám a 1,8 mil. OSVČ.
Začít zdarma AI shrnutí · generováno z veřejných zdrojů, pro kontrolu si ověřte Společnost Explosia a.s. (IČO 25291581) je registrovaná jako akciová společnost a do obchodního rejstříku byla zapsána 21. července 1998 — působí tedy 28 let na trhu. Sídlo firmy se nachází na adrese 107, Pardubice (CZ0532). Jediným společníkem je Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Aktivní V zisku Plátce DPH od 2002 Bez insolvence Pravidelně podává závěrky
+420 720 022 783
iexplosia.cz
Údaje z katastru zatím nestahujeme.
Účetní závěrka 2025 · 750 zaměstnanců
Základní kapitál 1 434 000 000 Kč
107
Pardubice
CZ0532
Okres: CZ0532
Identifikátory IČO 25291581 DIČ CZ25291581 VAT EU CZ25291581
Statutární zástupci (0) Žádné aktivní statutáře neevidujeme.
Historie sídla (5) Adresa Od Do 53002 Pardubice Semtín 17. prosince 2015 dosud 53050 Pardubice Semtín 2. dubna 2007 9. listopadu 2015 53217 Pardubice Semtín 8. listopadu 2006 2. dubna 2007 — 21. července 1998 8. listopadu 2006
Výnosy & zisk 750 mil 1,3 mld 1,3 mld 1,5 mld — 837 tis 2021 2022 2023 2024 2025 Výnosy Zisk
Vlastnický graf 100 % E Explosia a.s. M Ministerstvo průmyslu… 100 % Firma Osoba▶ Vlastnictví (vlastník → vlastněný) Statutární orgán
Popis činnosti Výzkumný ústav Explosia a.s. se specializuje na výbušniny, energetické materiály a munici. Provozuje akreditované zkušebny vnitřní balistiky, bezpečnostního inženýrství a analytické laboratoře GC/MS a HPLC.Zdroj: AI reformulace z veřejných zdrojů
NACE klasifikace
00 Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
A Zemědělství, lesnictví, rybářství
01.6 Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti
B Těžba a dobývání
08 Ostatní těžba a dobývání
C Zpracovatelský průmysl
20.510 Výroba výbušnin
Ukazatel 2023 2024 2025 Výnosy 1,3 mld. Kč 1,5 mld. Kč 0 Kč Náklady 1,3 mld. Kč 1,5 mld. Kč −837 tis. Kč Hospodářský výsledek 0 Kč 442 tis. Kč 837 tis. Kč EBITDA 0 Kč 645 tis. Kč 1 mil. Kč Vlastní kapitál 0 Kč 0 Kč 0 Kč
Plátce DPH
Ano (od 1. ledna 2002)
Datum vzniku
21. července 1998
Spisová značka
B 1828, Krajský soud v Hradci Králové
Právní forma
akciová společnost
Základní kapitál
1 434 000 000 CZK
Počet zaměstnanců
750 (1000–1499)
Zveřejněna závěrka
ano, za 2025, 2024, 2023
Bankovní účty (8)
131-3167360247/0100
19-8209660217/0100
78-9222430277/0100
CZ2901000001151738630257/0100
Vývoj firmy v čase Změny v názvu, právní formě, sídle, vedení a vlastnictví — sestaveno z OR, Justice a Sbírky listin.
27 let historie
Roční přehled Rok Velikost Obrat 2026 — (nezveřejněno) Nezveřejněno 2025 500+ zaměstnanců Nezveřejněno 2024 500+ zaměstnanců 1,5 mld. Kč 2023 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2022 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2021 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2020 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2019 — (nezveřejněno) 750 mil. Kč 2018 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2017 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2016 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2015 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2014 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2013 500+ zaměstnanců 1,3 mld. Kč 2012 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2011 300–499 zaměstnanců 750 mil. Kč 2010 300–499 zaměstnanců 750 mil. Kč 2009 300–499 zaměstnanců 750 mil. Kč 2008 300–499 zaměstnanců 750 mil. Kč 2007 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2006 500+ zaměstnanců 150 mil. Kč 2005 500+ zaměstnanců 750 mil. Kč 2004 500+ zaměstnanců 150 mil. Kč 2003 500+ zaměstnanců 150 mil. Kč 2002 500+ zaměstnanců 150 mil. Kč 2001 500+ zaměstnanců 100 tis. Kč 2000 — (nezveřejněno) Nezveřejněno 1999 — (nezveřejněno) Nezveřejněno 1998 — (nezveřejněno) Nezveřejněno
Časové osy
1998 2000 2002 2004 2006 2008 2010 2012 2014 2016 2018 2020 2022 2024 2026
Sídlo
Semtín 107, 53002 Pardubice
107, Semtín, 53002 Pardubice
Statutární orgán 0 osob v historii
1998 2000 2002 2004 2006 2008 2010 2012 2014 2016 2018 2020 2022 2024 2026
Akcionáři & podíly výše podílu v % v jednotlivých obdobích
1998 2000 2002 2004 2006 2008 2010 2012 2014 2016 2018 2020 2022 2024 2026
Česká konsolidační agentura
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Zdroje: Veřejný rejstřík (justice.cz), Sbírka listin, ARES · synchronizace denně · pohled na celé období 1998–2026
17. 12. 2015 · Justice.cz
Sídlo: 107, Semtín, 53002 Pardubice
Z "107, Semtín, 53002 Pardubice" na "107, Semtín, 53002 Pardubice"
9. 12. 2015 · Justice.cz
Sídlo: 107, Semtín, 53002 Pardubice
Z "107, Semtín, 53002 Pardubice" na "107, Semtín, 53002 Pardubice"
9. 11. 2015 · Justice.cz
Sídlo: 107, Semtín, 53002 Pardubice
Z "Semtín, 53050 Pardubice" na "107, Semtín, 53002 Pardubice"
2. 4. 2007 · Justice.cz
Sídlo: Semtín, 53050 Pardubice
Z "Semtín, 53217 Pardubice" na "Semtín, 53050 Pardubice"
8. 11. 2006 · Justice.cz
Sídlo: Semtín, 53217 Pardubice
Z "Semtín 107, 53002 Pardubice" na "Semtín, 53217 Pardubice"
21. 7. 1998 · ARES
Firma vznikla
21. 7. 1998 · ARES
Přejmenováno na "Explosia a.s." (z "Explosia a.s.")
Z "Explosia a.s." na "Explosia a.s."
21. 7. 1998 · Justice.cz
Sídlo:
21. 7. 1998 · ARES
Sídlo: Semtín 107, 53002 Pardubice
Mapa majetkových vazeb1 propojených subjektů · vlastnická struktura
100 % E Explosia a.s. M Ministerstvo průmyslu… 100 % Zamknout — uzly zůstanou kam je dáš Firma Osoba▶ Vlastnictví (vlastník → vlastněný) Statutární orgán
BIZLY PRO
Přímé kontakty na vedení 4 ověřené kontakty na klíčové osoby — z webu, sbírky listin a LinkedIn.
Sbírka listin zatím nedostupná Sbírka pro tuto firmu žádné listiny neeviduje.
Odemkněte všechno o Explosia Přímé kontakty na 4 osoby z vedení Mapa majetkových vazeb (8 firem) LinkedIn analýza zaměstnanců Vozový park 67 vozidel Smlouvy se státem (47 ks) Watchdog — notifikace o změnách Vyzkoušet 14 dní zdarma Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv
Připojilo se 3 240+ firem Z veřejných zdrojů
Justice.cz
OR & Sbírka listin
Insolvenční rejstřík
Min. spravedlnosti
ČSÚ — RES
Statistický úřad
Aktualizováno 28. 4. 2026, 14:32 · Veřejné údaje v souladu s GDPR.
IČO 25291581
Sídlo 107, Pardubice
Založeno 21. 7. 1998
NACE 20510
Zaměstnanci 750
Bizly rating A++ (93/100)
FAQ
Časté otázky o Explosia Co dělá firma Explosia a.s.? Explosia a.s. se zabývá výrobou ostatních chemických výrobků (NACE 20.510). Společnost sídlí v Semtíně u Pardubic a působí v Pardubickém kraji.
Kolik má Explosia a.s. zaměstnanců? Kdo je majitelem Explosia a.s.? Je Explosia a.s. důvěryhodná firma? Jaký byl obrat Explosia a.s. v posledním roce? Jaké je IČO Explosia a.s.? Obor NACE 49.41
Další firmy v silniční nákladní dopravě
GDPR compliant
Pouze veřejná data
5 zdrojů
ARES, OR, RES, RS, ISIR
107 530 02 Pardubice 21. července 1998 dosud
20 Výroba chemických látek a chemických přípravků
25.620 Obrábění
25.7 Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků
33.200 Instalace průmyslových strojů a zařízení
E Zásobování vodou, odpady
38.110 Shromažďování a sběr odpadů, kromě nebezpečných38.120 Shromažďování a sběr nebezpečných odpadů
F Stavebnictví
43.1 Demolice a příprava staveniště43.2 Elektroinstalační, instalatérské a ostatní stavebně instalační práce
G Velkoobchod a maloobchod
46.900 Nespecializovaný velkoobchod47 Maloobchod, kromě motorových vozidel
H Doprava a skladování
52 Skladování a vedlejší činnosti v dopravě
J Informační a komunikační činnosti
62.0 Činnosti v oblasti informačních technologií
L Činnosti v oblasti nemovitostí
68.20 Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí
M Profesní, vědecké a technické činnosti
71.12 Inženýrské činnosti a související technické poradenství71.209 Ostatní technické zkoušky a analýzy72 Výzkum a vývoj73.1 Reklamní činnosti
N Administrativní a podpůrné činnosti
77.290 Pronájem a leasing ostatních výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost81.290 Ostatní úklidové činnosti
P Vzdělávání
85.5 Ostatní vzdělávání
CZ6201000000789204350257/0100
CZ1708000000000006344592/0800
CZ8808000000000006344672/0800
Finanční zdraví firmy Kompletní finanční analýza z účetních závěrek za posledních 5 let. K odemčení stačí registrace zdarma.
Tržby, zisk, EBITDA, marže — vývoj 5 let Bizly rating (likvidita, zadluženost, ROE) Cash flow a doba splatnosti pohledávek Porovnání s oborem (NACE 49.41) Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Telefonní čísla a e-maily statutárů a obchodního ředitele
Ověřeno proti více zdrojům (web, LinkedIn, OR) Stáhnete přímo do CRM (Pipedrive, HubSpot, Salesforce) Aktualizace každých 14 dní Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Vozový park firmy 67 vozidel z Centrálního registru — značka, model, palivo, vlastník vs. provozovatel.
VIN, značka, model, rok výroby, palivo, kW, barva Rozdíl mezi vlastníkem a provozovatelem (leasing) Stáří vozového parku, struktura podle typu Nárůsty/úbytky v čase — investice do flotily Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Web a sociální sítě firmy Hloubková analýza digitální stopy — co tato firma dělá online.
Návštěvnost webu, technologie, certifikáty LinkedIn, Facebook, Instagram, X — followers, posty, růst GA, Google Ads, Meta Pixel — co používá Recenze a hodnocení napříč Google, Firmy.cz, Sklik Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Inzerce práce Z Jobs.cz, Sprace.cz a Bazoše — historie všech pracovních inzerátů.
Aktivní + archivované inzeráty za posledních 12 měsíců Doba běhu, počet uchazečů, plat Růst nábornické aktivity = signál růstu firmy Které pozice dlouho neobsazené (= problém?) Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Smlouvy se státem (Registr smluv) Všechny veřejné zakázky, kde firma figuruje jako dodavatel nebo zadavatel.
47 smluv za posledních 5 let — celkem 184 mil. Kč Kdo, kdy, za kolik — plné PDF smlouvy Filtr podle protistrany (Krajský úřad, Ministerstvo, ÚOHS) Trendy — roste/klesá objem zakázek se státem Bez kreditky · Zrušíte kdykoliv · Připojilo se 3 240+ firem
Registr smluv
Ministerstvo vnitra